piątek, 22 lipca 2011

Projekt: Nunofilcowa sukienka

Na początku lipca zadzwoniła do nas p. Iwonka z propozycją stworzenia pod naszym okiem sukienki filcowej. Pani Iwonka uczestniczyła już w warsztatach filcowania filcowych szali, jednak wymarzyła sobie by na okazjonalną uroczystość rodzinną ubrać się we własnoręcznie stworzoną filcową kreację. Wyznaczyłyśmy wspólnie termin i chyba z równie dużą niecierpliwością i ciekawością czekałyśmy na twórcze spotkanie, które wypadło na dwa ostatnie dni.

Inspiracją kolorystyczną dla sukienki była urocza biżuteria w kolorach ciepłej brzoskwini i brązów oraz kremowa koronka. Tworzona była techniką nunofilcu oraz laminowania filcu. Bazą do sukienki jest cieniutki jak mgiełka szyfon jedwabny w kolorze ecru, a poza czesanką-bazą (ecru) i dekorami w zdobieniu wykorzystane zostały elementy koronek, loki jedwabne, jedwab, moher, ozdobne włóczki.
 Dwa dni upłynęło nam przy pracy w mgnieniu oka, ale wymagało wielu wielu godzin spędzonych na koncepcyjnym myśleniu, obliczaniu i rysowaniu formy, rozkładaniu czesanki i dekorów, masowaniu, tarciu, rolowaniu, ostatecznym dopracowywaniu formy.

Poniżej fotorelacja z warsztatów. Dla mnie - efekt świetny, laminowanie filcu bardzo udane!
Musicie wierzyć - suknia leży cudnie!

Pani Iwonko bardzo serdecznie gratulujemy pracy! Jest z czego być dumną :)

Tył sukienki - tworzenie dekorów.


Przód sukienki - w trakcie dekorowania.

Zbliżenie na "surowy" dekor.

"Już niedługo do końca...;)"

Efekt pracy wraz z biżuterią-inspiracją.

Falbana u dołu sukienki pozostawiona jest w postaci surowego szyfonu jedwabnego.

Zbliżenie na dekory.

P.S. Specjalne podziękowania dla kochanej Hani - wiesz za co!

Brak komentarzy: