poniedziałek, 15 listopada 2010

Filcowanie w kratkę czyli kraciasty szal

    
Prowadząca warsztaty:
Agnieszka Sowińska - 
Jestem przykładem tego, że pasja może stać się sposobem na życie i realizację marzeń. Zawsze drzemała we mnie artystyczna dusza, którą starałam się odkrywać tworząc w różnych technikach. Od sześciu lat moją pasją jest technika decoupage, w której nieustannie tworzę i szkolę się poszerzając swoją wiedzę i umiejętności. Przed pięcioma laty jako pierwsza w Szczecinie zaproponowałam warsztaty hobbystyczne dotyczących tej techniki, przekazując swoją pasję innym po dziś dzień. W wolnych chwilach oddaję się również z przyjemnością innym technikom: filcowaniu, ręcznie robionej biżuterii, tworzeniu różnych dekoracji, odnawianiu starych mebli i przedmiotów użytku codziennego.Inicjatorka i właścicielka Centrum Hobbystycznego DecoKreacje.

Stopień trudności: ** (Warsztaty dla średniozaawansowanych)

Opis warsztatów:
Filcowanie, inaczej spilśnianie jest najstarszą znaną człowiekowi metodą uzyskiwania tkaniny. Najstarsze wiadomości na temat tej techniki pochodzą już z okresu neolitu. Dzisiaj metoda spilśniania runa owczego wraca do łask i często wykorzystywana jest do tworzenia dekoracji, elementów biżuterii czy ubrań.

Podczas warsztatów poznamy technikę filcowania szali z czesanki wełnianej na bazie kraty. Efektem warsztatów będzie elegancki szal, piękny dodatek do jesiennych, zimowych i wiosennych ubiorów. Choć ażurowy - ciepły, a przede wszystkim - nietuzinkowy i przyciągający uwagę :)

Podczas warsztatów nauczysz się:
- jak przygotować tkaninę i miejsce pracy,
- poprawnego rozkładania czesanki wełnianej,
- techniki łączenia czesanki wełnianej z tkaniną,
- poznasz niezbędne materiały, rodzaje czesanek najlepsze do filcowania na tkaninach, rodzaje tkanin odpowiednich na tworzenie nunofilcu.

Plan warsztatów:
1. Wprowadzenie - przypomnienie podstawowych technik filcowania na mokro, omówienie materiałów oraz techniki uzyskiwania formy kratki.
2. Przygotowanie miejsca pracy.
3. Zaprojektowanie i opracowanie kompozycji kolorystycznej szala-kratki.
4. Przystąpienie do filcowania - masowanie, tarcie, rolowanie i inne techniki dążące do spilśniania czesanki.
5. Zakończenie pracy - płukanie, prasowanie.

Czas trwania: 4 godz.
Maksymalna liczba uczestników: 3 os.

Koszt warsztatów: 135 zł

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu 91 422-84-82, mailowo: decokreacje@decokreacje.pl lub osobiście w naszej siedzibie przy ul. Niedziałkowskiego 21.

Sprawdź najbliższy termin warsztatów w TERMINARZU WARSZTATÓW.

Przykłady prac Uczestniczek warsztatów:
Brak komentarzy: