piątek, 12 listopada 2010

Mozaika

Osoba prowadząca: 
Marek Szmyt - Najpierw była fascynacja, potem hobby, a teraz pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Jestem przedstawicielem  niemieckiej firmy Mosaikstein. To właśnie w Niemczech zdobywałem wiedzę i praktykę w układaniu mozaiki artystycznej. Obecnie sam prowadzę warsztaty co sprawia mi olbrzymią satysfakcję.

Stopień trudności: * warsztaty dla wszystkich( dzieci od lat 12 i dorosłych)

Opis techniki:
       Mozaika to najprościej mówiąc, układanka z różnorodnych materiałów. Już w starożytności wykorzystywana była do ozdabiania miejsc przestrzeni publicznej. Obecnie jest ciekawym i ekskluzywnym uzupełnieniem każdego wnętrza. Można ja powiesić na ścianie w formie obrazu oraz stosować na zewnątrz budynków. Mozaikę możemy również wykorzystać do ozdabiania przedmiotów codziennego użytku takie jak: stoły, krzesła, tace, misy, donice, wazony i inne.

Opis warsztatów:
       Warsztaty wykonywania małych form mozaikowych (t.j. kula ogrodowa, szkatułka, ramka na zdjęcie, świecznik) techniką układania mozaiki. Podczas kursu ozdobiona zostanie ramka lusterka. Poziom zajęć dostosowany jest dla każdego, kto zechciałby w nich wziąć udział. Uczestnicy zajęć  będą mieli do dyspozycji wszystkie potrzebne narzędzia i materiały, którym będą mogli się przyjrzeć i poznać ich zastosowanie. Wszystkie materiały są wliczone w cenę warsztatów. Po szkoleniu można kupić niezbędne materiały i narzędzia do układania różnych form mozaikowych.

Fot. Marek Szmyt
Fot. Marek Szmyt

Plan warsztatów:
1. Krótkie omówienie techniki układania mozaiki (historia, zastosowanie, prezentacja prac wykonanych tą techniką)
2. Prezentacja i omówienie podstawowych narzędzi i materiałów  potrzebnych do układania mozaiki.
3. Zaprezentowanie krok po kroku kolejnych etapów układania mozaiki na przykładzie jednej z prac.
4. Układanie mozaiki przez uczestników szkolenia( odwzorowanie wzoru na przedmiocie, wybór odpowiedniego koloru mozaiki, cięcie nożycami, przyklejanie kawałków mozaiki, przygotowywanie fugi).
5.  Podsumowanie i zakończenie kursu, pożegnanie uczestników.
Uwaga – Prace wykonane techniką układania mozaiki długo schną - po warsztacie zabieramy je, następnie w domu fugujemy.

Czas trwania: 3 -3,5 godz.

Cena: 70 zł

Fot. Marek Szmyt

Brak komentarzy: